Your shopping cart is empty!
Peterson Kinsale XL26
Lovely pipe in excellent condition, smoked no more then a handful of times previously
No damage or wear to rim, chamber or stem
Fully sanitised and restored by ourselves
Weight - 59.8g
| Dimensions | |
| BW - Bowl Width | 44mm |
| H - Bowl Height | 62mm |
| L - Pipe Length | 137mm |
| W - Chamber Width | 20mm |
| D - Chamber Depth | 50mm |
| Details | |
| Manufacturer | Peterson |
| Shape | Kinsale XL26 |
| Bowl Finish | Smooth |
| Filter | No |
| Origin | Ireland |